Yardımlaşma Kurulu

Yardımlaşma Kurulu

Şehirlerde düzenlenen yardım organizasyonlarının Ahbap değerlerine uygun olarak gerçekleştirilmesinden sorumludur. Sürdürülebilir dayanışma anlayışı içerisinde, gerçekleştirilecek yardım faaliyetleri hakkında gerekli bilgileri toplar, bu bilgileri sistematik bir biçimde yetkililerle paylaşır.

Tüm yardım taleplerine ilişkin olanaklar dahilinde araştırma yapar, yardım talep eden tarafla alakalı araştırma yapar, Ahbap’a ulaştırılan bilgilerin doğruluğunu teyit eder.

Şehriyle alakalı yardım istekleri kullanıcı paneline düşer. Farklı şehirler ile ilgili gelen talepleri düzenler ve ilgili şehrin yardımlaşma grubuna aktarır.

Ahbap Acil hesabını ahbap medya desteği ile idare eder, teyidi yapılmış yardım taleplerini duyurur, takibini gerçekleştirir. Acil müdahale gerektiren çağrıları bu birime aktarır.

Vizyon

Yardımlaşma Kurulu güncel teknolojinin imkânlarından yararlanarak, toplumun her kesiminden insanın ihtiyaçlarını karşılamayı sağlar. Yardım etmek, çözüm üretmek, ihtiyaç sahiplerine ulaşmak isteyen hayırseverleri yönlendirmek adına doğruyu ve gerçeği araştırarak hayırsever ihtiyaç sahibi arasında köprü görevi görmeyi hedefler. Kurumsal iş birlikleri ile (hastane zincirleri, medikaller, gıda marketleri vb.) ihtiyaç sahiplerini yardıma daha kolay yolla ulaştıracak, devletin imkânlarından kolaylıkla haberdar olmalarını ve faydalanmalarını sağlayacak yazılımlar üzerinde yardımı ve yardım faaliyetlerini kolaylaştırmayı amaç edinir.

Misyon

Yardımlaşma Kurulu her zaman pratik, hızlı ve çözüm odaklı davranarak çalışmalarını Ahbap şehirlerinin tamamında hızla yürütür. Ahbap değerlerine uygun çerçevede araştırmacı, şeffaf ve adaletli davranarak toplumu iyiliğe, dayanışmaya, hoşgörü ve iyilik ön yargısına teşvik edecek çalışmalarda bulunur. Zor durumda olan ihtiyaç sahiplerine Ahbaplık ederek, ihtiyaç giderilme sürecinde manevi destek sağlar. İyilik ön yargısını yaymak için, tüm fırsatları kollayarak, Ahbaplığı anlatmak, anlamak ve uygulamak üzere çalışmalar gerçekleştirir. Başta Ahbap gönüllüleri içinde olmak üzere tüm insanlığı dayanışmaya sevk eden proje ve yardım organizasyonları düzenler.