Sahneye Ses Ver SSS

Sahneye Ses Ver Sıkça Sorulan Sorular

Başvuru sonucumu nasıl ögrenebilirim?

Destek başvurunuz onaylandıysa tarafınıza onay maili ve SMS'i gelecektir. Bu SMS'de gıda paketinizin kargo takip numarası da bulunmaktadır. 

Neden bu kadar çok belge isteniyor?

Ahbap Derneği olarak hem tabi olduğumuz mevzuat gereğince hem de ihtiyaç sahibi olduğunuzun teyit edilmesi ve gerçek ihtiyaç sahiplerinin tespit edilmesi amacıyla gerekli olan belgeleri talep ediyoruz. Önemle belirtiriz ki, sizlere yapacağımız desteğin gerekli değerlendirmesinin ve ihtiyaç sahibi olduğunuzun teyit edilebilmesi için gereken minimum belgeyi sizden almayı amaçlıyoruz.   

Başvurunuzda yüklediğiniz tüm belgeleriniz Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili mevzuata ayrıca Ahbap Kişisel Verilerin Korunması Politikası’nda belirtilen maddelere uygun olarak güvenli alanda saklanmaktadır. 

Kimlik fotokopisi yerine kimlik fotoğrafı yeterli midir?

Evet, kimliğinizin fotoğrafını yüklemeniz yeterli olacaktır. Kimliğinizin fotoğrafını arkalı önlü bir şekilde yüklemeye özen gösteriniz.

Belgelerimi mail ile gönderdim kabul edilir mi?

Hayır, belgelerinizi sadece ahbap.org/belge-yonetimi ekranından ve profilinizdeki belge yönetimi sayfasından ilgili başvurunuzu seçerek yüklemeniz gerekmektedir.

Mail ve SMS yoluyla eksik ve hatalı belgem olduğu söylendi, değiştirdim nasıl teyit edebilirim?

Sizlere ulaşılması sonrasında belgelerinizi değiştirmeniz sonucunda değerlendirmeler yapılıp tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

Opsiyonel Belge nedir?

Opsiyonel belge başvuru sırasında durumunuzu destekleyen yüklemek istediğiniz ekstra belgeler için açılan bir alandır. Aynı zamanda başvuru sonrasında değerlendirme sırasında Ahbap'ın sizlerden durumunuzu destekleyen belgeyi yüklemeniz için açık bırakılan bir alandır.