ŞEYMANUR 22 YIL SONRA İLK ADIMLARINI ATTI

02 Mart 2019
ŞEYMANUR 22 YIL SONRA İLK ADIMLARINI ATTI

Anne karnındayken yapılan yanlış iğne sonucu yürüme yetisini kaybeden Şeymanur, alınan protez bacakları sayesinde Taksim'de ilk adımlarını attı.

Annesinin hamilelik döneminde yapılan yanlış iğne sonucu Şeymanur'un bacakları zarar görmüştü. Doğduktan sonra bir dizi ameliyat geçirdi fakat tedavi yeterli olmadı. 15 yaşındayken diz üstünden bacakları kesilen Şeymanur, geçtiğimiz günlerde sosyal medyada bir videosunu paylaştı. Yürümesine olanacak sağlayacak protez bacakları için yardım bekleyen Şeymanur'a ulaştık. Valilik onayıyla açtırdığı hesap için yardım bekleyen Şeymanur'un sesini duyan Ahbap Erzurum, durumu Genel Başkanımız Haluk Levent'e iletti. 

Haluk Levent'in çağrısıyla sosyal medya üzerinden binlerce kişiye ulaşan haber, hayırseverlere ulaştı. Kısa süre içinde alınacak protezler için gerekli maddi destek sağlandı, biz de Şeymanur'u İstanbul'da misafir ettik. Bir aylık rehabilitasyon süreci sonrasında, diz eklemi mikro işlemcili protezleriyle ilk yürüyüşünü yaparken Ahbaplar olarak yanındaydık. Taksim Meydanı'nda ilk adımlarını atan Şeymanur'un mutluluğu yüzünden okunuyordu. 

Özgürlüğüne kavuşmasına vesile olan herkese teşekkür ediyor, Ahbap Platformu olarak her zaman Şeymanur'un yanında olacağımızı bir kez daha hatırlatıyoruz.