#SahneyeSesVer Başvuruları Açıldı

12 Ekim 2020
#SahneyeSesVer Başvuruları Açıldı

Ahbap, COVID-19 salgını yüzünden zor zamanlar yaşayan müzik ve sahne emekçilerine destek olmak için önemli bir projeye imza attı.

COVID-19 ile mücadele döneminde, çoğu müzik ve sahne çalışanı çalışamaz duruma gelerek maddi ve manevi anlamda büyük güçlükler yaşadı. Ahbap, pandemi döneminin olumsuz etkilerini halen taşıyan bu emekçilere destek olmak için büyük bir adım atarak 27 Ekim’de “Sahneye Ses Ver” adlı bir etkinlik düzenledi. Sanat dünyasından birçok ünlü ismin katılımıyla Harbiye Açık Hava’da gerçekleşecek bu etkinlikten elde edilecek gelirle  müzik ve sahne emekçilerine nakit desteği verilecek. 

Fiziksel sağlığın yanı sıra psikolojik ve ekonomik açıdan da büyük hasarlara sebep olan pandeminin açtığı yaraları sarmada dayanışmanın ve yardımlaşmanın tartışılmaz bir payı olduğunun bilinciyle, COVID-19’dan olumsuz etkilenen sektörlerin çalışanlarına destek amaçlı başlattığımız dayanışma hareketi, her geçen gün daha da büyüyor. Biz Ahbaplar, başvuruları alıp değerlendirerek sahne emekçileri ve ailelerinin temel ihtiyaçlarını karşılamalarına destek olacak bu nakit desteğinin gönderilmesi için ilk aşamayı gerçekleştiriyoruz.


Kimler Başvurabilir?

Başvurular için COVID-19 salgını öncesinde müzik ve sahne sektöründe çalışmış olma şartı aranmaktadır. COVID-19 krizi nedeniyle işini kaybetmiş ve/veya halen çalıştığı halde sosyal izolasyon döneminde sıkıntıya düşmüş her türlü müzik ve sahne emekçisi başvuruda bulunabilir.  

COVID-19 tedbirleri kapsamında geçici süre ile hizmetine ara vermek durumunda kalan, müzik ve sahne sektöründe çalışmaktayken; 

  • İşini kaybetmiş
  • Ücretsiz izne çıkartılmış
  • Bu süreçte ekonomik olarak güçlüğe düşmüş olan kişiler

başvurabilir. 

Mevcut kaynakların en doğru kişilere ulaşması konusunda belirlenen kriterlere uygun olarak, başvurular Ahbap tarafından alınacak ve bu kriterlere uygun değerlendirmeler Ahbap tarafından yapılarak nakit desteği başvuru sahiplerinden bilgileri alınan banka hesaplarına gönderilecek. 

Bu günleri omuz omuza, en kısa sürede atlatmayı ümit ediyor ve sağlıklı günler diliyoruz. 


Başvurularınızı buradan yapabilirsiniz.