PAPAĞANA EZİYET EDEN MURAT Ö. AKLİ DENGESİNİN KONTROLÜ İÇİN SEVK EDİLDİ

19 Aralık 2018
PAPAĞANA EZİYET EDEN MURAT Ö. AKLİ DENGESİNİN KONTROLÜ İÇİN SEVK EDİLDİ

Ahbap olarak papağanı sahiplenmek üzere başvurduk. Tedavisi bittiğinde devlet tarafından koruma altına alınmazsa, seve seve derneğimizin yeni bireyi için yer açmaya hazırız.

Bir yarışma programında ünlenip, sosyal medyada tanınan Murat Özdemir isimli şahsın geçtiğimiz günlerde hepimizi üzen bir paylaşımı oldu. Evinde baktığı papağanına işkence ettiği görüntüleri sosyal medyada paylaşan Murat Özdemir, hayvansever ve duyarlı insanlar sayesinde aynı günün akşamında gözaltına alındı. Biz de bu suçun cezasız kalmaması için Ahbap Platformu olarak kendisinden şikayetçi olduk ve davanın takipçisiyiz.

İşkence gören papağan, Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdürlüğü tarafından koruma altına alınıp, kanadı ve ayağındaki kırıklar sebebiyle İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi'nde tedavi altına alındı. Ahbap olarak papağanı sahiplenmek üzere başvurduk. Tedavisi bittiğinde devlet tarafından koruma altına alınmazsa, seve seve derneğimizin yeni bireyi için yer açmaya hazırız.

Murat Özdemir ise akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespiti için Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edildi. 5 bin 254 Lira para cezası kesilen Murat Özdemir, 21 gün boyunca müşahade altında tutulacak. Emsal bir kararla gereğinin yapılmasını beklediğimiz sürecin, Ahbap Platformu olarak takipçisi olmaya devam edeceğiz.