Otizm Kaynaştırma Projemiz Başladı!

27 Nisan 2022
Otizm Kaynaştırma Projemiz Başladı!

İstanbul Maltepe’de yer alan bir anaokulunda 36 aylık 50 çocuğun eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için Can Ahbap Otizm Kaynaştırma Projesi’ni başlattık.

Bu ay, Ahbap Derneği olarak yeni bir çalışmaya başladık. İstanbul Maltepe’de yer alan bir anaokulunda Otizm spektrum bozukluğu belirtileri gösteren ve iletişim sorunları yaşayan 36 aylık 50 çocuğun eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için Can Ahbap Otizm Kaynaştırma Projesi’ni başlattık.


Bu projeyle amaçladığımız, erkenden eğitim ve kaynaştırma çalışmalarına katılan çocuklarımızın daha hızlı geliştiklerini görmek ve ailelerine gösterebilmek. Psikologların dahil olduğu bu çalışmada ilk etapta Maltepe çevresinde ikamet eden ve rahatlıkla eğitimlere katılabilecek 50 çocukla başlanacak.


Özel eğitimden farklı bir yöntem olan kaynaştıma çalışmaları sayesinde ve Otizm spectrum belirtilerinin erken yaşta bunun farkedilmesiyle, çocuklar daha hızlı gelişecek ve otizm belirtileri göstermeyen diğer çocuklarla çalışmalar yaparak dışlanmış hissetmeyecek ve bilgi alışverişlerini arttıracaklar.


Maltepe çevresinde ikamet eden ve çocuğunda iletişim sorunları, konuşma ve algılamada gecikme, bozukluk yaşayan bireyler, go.ahb.app/canahbapbasvuru link üzerinden başvuruda bulunabilirler.