KONSER GELİRİNİ YENİ ZELANDA'YA BAĞIŞLAYAN HALUK LEVENT'E ÖZEL TEŞEKKÜR

22 Mart 2019
KONSER GELİRİNİ YENİ ZELANDA'YA BAĞIŞLAYAN HALUK LEVENT'E ÖZEL TEŞEKKÜR

Geçtiğimiz günlerde Yeni Zelanda'da yaşanan ve dünyanın her yerinde büyük yankı uyandıran terör saldırısı hepimizi çok üzmüştü. Genel Başkanımız Haluk Levent ise, terör saldırısında hayatını kaybedenlerin ailelerine el uzattı.

Çanakkale'de verdiği konserin tüm gelirini Ahbap adına Yeni Zelanda'daki terör saldırısında hayatını kaybedenlerin ailesine bağışlayan Levent'e, Yeni Zelanda Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Winston Peters, bizzat teşekkür etti. 

Yardımın ülkeleri için önemini belirten Peters, "Çanakkale'deki konserin gelirinin ülkemizdeki terör mağdurlarına gönderilmesi bizi çok mutlu etti. Ülkemizdeki kardeşlik adına önemli bir yardım." diyerek memnuniyetini iletti.

Aynı zamanda Yeni Zelanda Devlet Televizyonu TVNZ, Haluk Levent ile Grand Tarabya Otel'de buluşarak bir röportaj gerçekleştirdi. Levent, röportajda Ahbap Platformu'nun oluşumunu ve hedeflerini anlattı.

Haluk Levent "Onlara ve ailelerine sahip çıktıkları için ben de teşekkür ettim. Yeni Zelanda'da yaşayan Müslümanlardan da güzel dönüşler aldım. Dayanışmayı arttırdığımızı düşünüyorum." diyerek duygularını dile getirdi.

Biz de Ahbaplar olarak terörü lanetliyor ve böyle üzücü olayların hiçbir yerde hiçbir şekilde tekrarının yaşanmamasını umuyoruz.