Kız Kardeşim - Yıldızlar Karması Programı Başlıyor

18 Eylül 2023
Kız Kardeşim - Yıldızlar Karması Programı Başlıyor

Türkiye'nin Genç Kadınlarına Işık Tutacak "Kız Kardeşim - Yıldızlar Karması" Programı başlıyor.

Türkiye'nin İlham Veren Genç Kadınlarına Destek

Ahbap Derneği ve Coca-Cola Türkiye, "Kız Kardeşim - Yıldızlar Karması" Programını başlatıyor. Kız Kardeşim - Yıldızlar Karması Programı, sanat, spor ve toplumsal fayda alanlarında aktif olarak faaliyet gösteren genç kadınların hayallerini gerçekleştirmeleri için ayni ve maddi desteklerle yardımcı olmayı hedefliyor.

İçerisinde alanında başarılı ve ilham verici çalışmalar gerçekleştiren ünlü isimlerden oluşan juri ekibi tarafından değerlendirmelerin yapılacağı programda, genç kadınların spor, sanat ve toplumsal fayda alanlarında başarıya ulaşmaları ve kız çocuklarına ilham veren başarı hikayeleri yazmalarına olanak tanımak isteniyor.


PROGRAMIN ANA HEDEFLERİ

1. Genç Kadınların Potansiyelini Desteklemek: Program, hayallerinin peşinde koşan genç kadınların maddi zorlukları aşmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Destekler sayesinde genç kadınlar, spor, sanat ve toplumsal fayda alanlarında yeteneklerini kanıtlama fırsatlarına sahip olacak ve kız çocuklarına ilham verecek başarı hikayeleri yazabilecekler.

2. Dayanışma Ruhunu Beslemek: Kız Kardeşim projesi, toplumun ihtiyaç duyduğu umut dolu hikayelerin yeniden işleyişine katkı sağlamayı sürdürmektedir. Program aracılığıyla genç kadınların başarıları ve hikayeleri paylaşılacak, böylece toplumsal dayanışma ruhu güçlendirilecektir.

3. Toplumsal Fayda İnşa Etme Motivasyonu Yaratmak: Program, farklı isimlerle farklı bölgelerde elçilik yapmaya teşvik ederek yeni nesiller için dayanışma ruhuna katkıda bulunmayı sürdürüyor. Bu sayede toplumsal fayda odaklı uygulamaların yaygınlaştırılması ve yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.


PROGRAMA KİMLER BAŞVURABİLİR?

Programa yalnızca bireysel başvurular kabul edilir. Sanat, spor ve sosyal fayda alanlarında aktif olarak faaliyet gösteren, ulusal ve/veya uluslararası platformlarda başarı elde etmiş, hayalleri doğrultusunda ilerleyen ancak maddi zorluklarla karşılaşan 18-25 yaş arası genç kadınlar "Yıldızlar Karması" programına başvurabilirler.


BAŞVURU SÜRECİ

  1. Ahbap.org'a üye olun, üyelik bilgilerinizi doğruladıktan sonra giriş yapın.
  2. https://go.ahb.app/ykvideo linki üzerinden başvuru videosu yönergelerini izleyerek ilgili soruları cevaplayan videonuzu yönergeler doğrultusunda youtube'a yükleyin.
  3. https://go.ahb.app/ykbutce linki üzerinden başvuru için gerekli bütçe tablosu örneğini bilgisayarınıza indirerek doldurun ve kaydedin.
  4. https://ahbap.org/yardim/109e7b5c linki üzerinden başvurunuzu yapın.
  5. Yönergeleri takip ederek yüklediğiniz video linkini başvuru esnasında ilgili alana ekleyin.
  6. Başvurunuzu tamamladıktan sonra profilinizdeki 'Belge yönetimi' bölümüne tıklayarak başvuruya ait gerekli belgelerinizi yükleyin.
  7. İndirip doldurduğunuz bütçe tablosunu belge yönetiminden ekleyerek başvurunuzu tamamlayın. Son Başvuru Tarihi: 31 Ekim 2023

Program Toplam Bütçesi: 2.000.000 TL

Talep Edilebilecek Bireysel Destek Alt Limit: 25.000 TL

Talep Edilebilecek Bireysel Destek Üst Limit: 125.000 TL

(Önemle belirtmek gerekir ki desteği almaya hak kazanılmış olması bireyler için başvuru sırasında talep edilen bütçenin -üst limitin altında kalanlar dahil- tamamının karşılanacağı anlamı taşımamaktadır.)

Başvurunuz için talep edilen videoyu yönergelere uygun bir şekilde göndermeniz ve gerekli tüm soruları cevapladıktan sonra profilinizde yer alan Belge Yönetimi sekmesi üzerinden ilgili başvurunuza tıklayarak istenilen tüm belgeleri doğru ve eksiksiz şekilde yüklemeniz gerekmektedir. Başvurunuz, belge yüklemeleri yapıldıktan sonra tamamlanmış olur.  


*Başvurulara Coca-Cola Türkiye ve Ahbap çalışanları ve çalışanlarının yakınları katılamaz.


BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN