#KİRLETMETEMİZLE'NİN İKİNCİ FAZI DA BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

24 Temmuz 2019
#KİRLETMETEMİZLE'NİN İKİNCİ FAZI DA BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

26, 27 ve 28 Nisan'da tüm Türkiye'de başlattığımız #KirletmeTemizle harekatına, 20 üniversite, 64 Ahbap şehri ve binlerce Ahbap gönüllüsü katılım sağlamıştı.

 

Bu süreçte tam 3120 poşet çöp toplanarak, doğanın üzerinden büyük bir yük kaldırmıştık. 3 ay boyunca sürdürülecek olan #KirletmeTemizle projesinin ikinci eş zamanlı organizasyonu da başarıyla gerçekleştirildi. 

29-30 Haziran tarihlerinde, 47 Ahbap şehrinden binlerce Ahbap ile #KirletmeTemizle dedik. Yaşadığımız alanları toplamda 5000 torba atıktan kurtararak ciddi bir farkındalık yarattık. 

Tüm şehirlerdeki Ahbaplar, temizledikleri alanların öncesinde ve sonrasında fotoğraflarını çekerek nasıl güzelleştirdiklerini herkesle paylaştılar.

Herkesin katılımına açık olan #KirletmeTemizle harekatına ilgi büyüktü. Özellikle aileleri ile katılım sağlayan çocuklar, çöp ve atık konusunda bilinçli bir birey olma yolunda ilk adımı attılar.

Bu güzel projede gün boyunca yaşam alanlarımızı temizleyen Ahbaplarımıza ve duyarlı vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyor, #KirletmeTemizle'nin bir sonraki harekatına katılmak isteyenleri de yaşadıkları şehrin Ahbap resmi sosyal medya hesaplarını takibe davet ediyoruz.