Head&Shoulders’tan kuaför ve berberlere işe dönüş sürecinde destek

16 Haziran 2020
Head&Shoulders’tan kuaför ve berberlere işe dönüş sürecinde destek

Head&Shoulders, sosyal izolasyon sonrası işe dönüş sürecinde olan kuaför ve berberlere bu dönemde destek olabilmek için Ahbap ile birlikte önemli bir adım attı.

COVID-19 ile mücadele döneminde sosyal mesafe gereği iş yerlerini geçici olarak kapatan kuaför ve berberler, “normalleşme süreci” olarak adlandırdığımız bu dönemde iş yerlerini yeniden açIyor. Head&Shoulders, Ahbap ile başlattığı “ Hep Seninle” kampanyası iş birliği kapsamında, sosyal izolasyon döneminde zor zamanlardan geçen ve hala da bunun sıkıntısını yaşayan kuaför ve berberlere destek olabilmek için, kuaför ve berber olarak çalışan 1.000 ailemize 300 TL’lik alışveriş kodu bağışında bulundu.  Ahbap olarak biz de başvuruları almaya başladık.
 

Fiziksel sağlığımızın yanı sıra, maddi ve manevi olarak da büyük hasarlar veren COVID-19 salgınının açtığı yaraları sarmada dayanışmanın yadsınamaz bir payı olduğunun bilinciyle, salgının olumsuz etkilediği sektörlerin çalışanlarına destek amaçlı başlattığımız dayanışma hareketi, her gün katlanarak büyüyor. Sektör çalışanları ve ailelerinin seçili bir market zincirinden temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bu alışveriş kodlarının gönderilmesinde bizler de başvuruları alıp değerlendirerek destek olabilmeyi umuyoruz.    


Kimler Başvurabilir?

Başvurular için COVID-19 tedbirleri kapsamında geçici süre ile kapatılan kuaför ve berber salonlarında çalışmış olma şartı aranmaktadır. COVID-19 krizi nedeniyle işini kaybetmiş ve/veya halen çalıştığı halde sosyal izolasyon döneminde sıkıntıya düşmüş kuaför ve berberler başvuruda bulunabilir.  

 

COVID-19 tedbirleri kapsamında geçici süre ile hizmetine ara vermek durumunda kalan, kuaför ve berber salonunda çalışmaktayken; 
İşini kaybetmiş 
Ücretsiz izne çıkartılmış 
Bu süreçte ekonomik olarak güçlüğe düşmüş olan kişiler başvurabilir. 

Mevcut kaynakların en doğru kişilere ulaşması konusunda Head&Shoulders tarafından belirlenen kriterlere uygun olarak, başvurular Ahbap tarafından alınacak ve bu kriterlere uygun değerlendirmeler Ahbap tarafından yapılarak alışveriş kodları başvuru sahipleri tarafından sisteme girilen telefon numaralarına SMS aracılığıyla gönderilecek. 

Bu günleri omuz omuza, en kısa sürede atlatmayı ümit ediyor ve sağlıklı günler diliyoruz. 

Başvurularınızı ahbap.org/yardim yapabilirsiniz.  

Son başvuru tarihi: 1 Kasım 2020