Gıda Paketi Başvuruları Yeniden Açıldı

10 Ekim 2020
Gıda Paketi Başvuruları Yeniden Açıldı

Pandemi döneminde “Evde kalırken kimsenin yiyecek derdi olmamalı” mottosuyla başlattığımız gıda paketi için başvuru sistemini yeniden açtık.

COVID-19 salgını, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizin gündemine damga vurdu. Pandemi sürecinde birçok iş yeri kapanırken veya geçici olarak faaliyetlerine ara verirken, birçok vatandaşımız da çok zor zamanlar yaşadı. Ahbap, pandemi döneminde “Evde kalırken kimsenin yiyecek derdi olmamalı” mottosuyla başlattığı ve COVID-19 yüzünden işini kaybeden ailelere verdiği erzak desteği başvurularını bu sefer daha geniş bir kitleye yönelik olacak şekilde yeniden açarak daha fazla aileye ulaşıp bu zor zamanlarda yanlarında olabilmek için önemli bir adım attı. Bugün itibariyle erzak desteği başvurularını almaya başladık.

Fiziksel açıdan olduğu kadar maddi ve manevi açıdan da büyük hasarlara sebep olan COVID-19’la mücadelede dayanışmanın ve yardımlaşmanın tartışılmaz bir payı olduğunun bilinciyle, salgından olumsuz etkilenen ailelerimize destek amaçlı başlattığımız dayanışma hareketi, her geçen gün daha da büyüyor. Biz Ahbaplar, başvuruları alıp değerlendirerek ailelerimizin temel gıda ihtiyaçlarını karşılamalarına destek olacak bu erzak paketinin gönderilmesi için izlenecek süreçte ilk adımı atıyoruz. 


Kimler Başvurabilir?

COVID-19 krizi nedeniyle işini kaybetmiş ve/veya halen çalıştığı halde sosyal izolasyon döneminde sıkıntıya düşmüş kişilerin yanı sıra, COVID-19’dan bağımsız olarak ekonomik sıkıntıda olan ihtiyaç sahipleri de başvuruda bulunabilir.  

  • İşini kaybetmiş 
  • Ücretsiz izne çıkartılmış 
  • Bu süreçte ekonomik olarak güçlüğe düşmüş olan kişiler,

genel anlamda maddi sıkıntı yaşayan kişiler başvurabilir.   

Mevcut kaynakların en doğru kişilere ulaşması konusunda belirlenen kriterlere uygun olarak, başvurular Ahbap tarafından alınacak ve bu kriterlere uygun değerlendirmeler Ahbap tarafından yapılarak erzak paketleri başvuru sahiplerinin sisteme girmiş oldukları adreslerine kargo yoluyla ulaştırılacak. 

Bu günleri omuz omuza, en kısa sürede atlatmayı ümit ediyor ve sağlıklı günler diliyoruz.