GENCECİK YAŞTA VEFAT EDEN MEHMET ALİ BÜK VE AİLESİNİN YANINDAYDIK

24 Ocak 2020
GENCECİK YAŞTA VEFAT EDEN MEHMET ALİ BÜK VE AİLESİNİN YANINDAYDIK

30 yaşında vefat eden Mehmet Ali Bük ve ailesi

K.

Mehmet Ali Bük, 30 yaşında, 3 yaşında bir kız çocuğu var.

2018 nisan ayında ewing sarkom (tümör) teşhisi konmasıyla dünya başına yıkılıyor. Kemoterapi almaya başladıktan bir süre sonra ameliyat oluyor ve tekrar kemoterapi görüyor. Bu süre zarfında kontrölleri devam ediyor ama ne yazık ki tümörün başka bölgelere sıçradığı anlaşılıyor. Bu sebeple ışın tedavisi olmaya başlıyor.

Tümör kaynaklı olarak bacağında ödem oluşması sebebiyle yürümesi zorlaşıyor.

Bizden talebi üzerine, özel bir klinikte Prof. Dr.Ahmet Şarlak kendisini muayene ediyor. Sonucunda durumun ne kadar ciddi boyutlara ulaştığını ve testlerin tekrarlanmasından sonra net bir karar vereceğini söyleyerek, hiç duymak istemediği şeyleri duymasına olanak sağlamış oluyor.

Mehmet Ali Bük, bütün bu uğraşılardan birkaç gün sonra kötüleşip hastaneye kaldırıldığı gibi onkoloji servisine yatışı yapılıyor. Testler tekrarlandıktan sonra ne acı ki, kanser hücresinin tüm vücudunu sarmış olduğuyla birlikte artık yapılabilecek hiçbir şey olmadığı söyleniyor. 

Aile bütün bu olumsuzluklara rağmen yine de bir çare arayarak tedavi için Gata hastanesine yatırıyor. Maalesef bir hafta sonra Mehmet Ali Bük'ün ölüm haberini aldık. Gencecik yaşında onu kaybettik. Çok üzüldük.

Cenaze ve defin işlemleri sırasında ve sonrasında ailemizin yanında olmaya devam edip ihtiyaçlarını öğrendik.

Annenin çalışması gerektiğinden kızının kreş masrafları, 1 senelik kira bedeli, faturaları için 14.500 TL lik kampanya başlatarak bir hayırseverimiz aracılığıyla ailemizin dertlerine derman olmaya çalıştık.