COVID-19 Sürecinde Zomato’dan Restoran Çalışanlarına Yardım Eli

12 Haziran 2020
COVID-19 Sürecinde Zomato’dan Restoran Çalışanlarına Yardım Eli

Zomato Türkiye, geçirdiğimiz bu zor zamanlarda restoran sektörü çalışanlarına destek olmak için Ahbap ile bir iş birliği içerisine girdi.

Zomato Türkiye, geçirdiğimiz bu zor zamanlarda restoran sektörü çalışanlarına destek olmak için Ahbap ile bir iş birliği içerisine girdi.

COVID-19 ile mücadele döneminde, sosyal izolasyon kapsamında iş yerlerinin kepenk kapatmak zorunda kalması nedeniyle geçici olarak da olsa işini kaybeden restoran sektörü çalışanları, zor zamanlardan geçiyor.  Zomato Türkiye, Ahbap ile başlattığı “ Zomato Gold Yardım Eli” iş birliği kapsamında, 20 Nisan ile 15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen Zomato Gold üyeliklerinden elde edilen toplam 114.640 TL’lik geliri, restoran sektöründe çalışan 570 aileye 200 TL’lik alışveriş kodu gönderilebilmesi için ayırdı. Ahbap olarak biz de başvuruları almaya başladık.

Birlik ve dayanışma kavramlarının daha da önem kazandığı COVID-19 ile mücadele sürecinde, sürecin olumsuz etkilediği sektör çalışanlarına destek olmak için başlattığımız dayanışma hareketleri, günden güne büyüyüp yayılmaya devam ediyor. Sektör çalışanlarının seçili bir market zincirinden temel ihtiyaçlarını karşılayabilmelerine yönelik sağlanacak bu alışveriş kodu desteği için bizler de başvuruları alıp değerlendirerek katkıda bulunmayı umuyoruz. 

Kimler Başvurabilir?

Başvurular için COVID-19 tedbirleri kapsamında geçici süre ile kapatılan restoranlarda çalışmış olma şartı aranmaktadır. COVID-19 krizi nedeniyle işini kaybetmiş ve/veya halen sektörde çalıştığı halde sosyal izolasyon döneminde sıkıntıya düşmüş sektör çalışanları başvuruda bulunabilir.  

 

COVID-19 tedbirleri kapsamında geçici süre ile hizmetine ara vermek durumunda kalan, restoran sektöründe çalışmaktayken; 
İşini kaybetmiş 
Ücretsiz izne çıkartılmış 
Bu süreçte ekonomik olarak güçlüğe düşmüş 
olan kişiler başvurabilir. 

Mevcut kaynakların en doğru kişilere ulaşması konusunda Zomato Türkiye tarafından belirlenen kriterlere uygun olarak, başvurular Ahbap tarafından alınacak ve bu kriterlere uygun değerlendirmeler Ahbap tarafından yapılarak kodlar başvuru sahipleri tarafından sisteme girilen telefon numaralarına SMS yoluyla ulaştırılacak. Başvurular değerlendirilirken COVID-19 sürecinde işini kaybeden ve ücretsiz izne ayrılan kişilere öncelik verilecek. 

Bu günleri kol kola vererek en kısa sürede atlatmayı umuyor ve sağlıklı günler diliyoruz. 

Başvurularınızı ahbap.org/yardim adresinden yapabilirsiniz.  

Son başvuru tarihi: 29.06.2020