Coca-Cola Türkiye’den Yeme İçme Sektörü Çalışanlarına Gönülden Destek

27 Nisan 2020
Coca-Cola Türkiye’den Yeme İçme Sektörü Çalışanlarına Gönülden Destek

Coca-Cola Türkiye, yeme içme sektörü çalışanlarını, bu zor dönemde yalnız bırakmamak için harekete geçti.

Coca-Cola Türkiye, COVID-19’dan olumsuz etkilenen, yeme içme sektöründe emek veren garson, komi, aşçı gibi binlerce çalışanın, bu zorlu dönemde, yanında olmak amacıyla 3 milyon TL kaynak ayırdı ve Türk Kızılay'ın göndereceği bu yardımlar için  Ahbap olarak biz de başvuruları almaya başladık. 

COVID-19 pandemisine karşı verdiğimiz ulusal mücadele ve gösterdiğimiz güçlü dayanışma örnek teşkil etmeye devam ediyor. Salgından etkilenen sektör çalışanlarına temel  ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için alışveriş kartlarını ulaştırarılmasında başvuruları alarak destek olmayı umuyoruz.  Bu zor günleri el ele vererek ve  birbirimize destek olarak atlatacağımıza inanıyoruz. 

Bu süreçteki desteklerinden dolayı TURYİD-Turizm Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği ve  TURES-Tüm Restoranlar ve Turizimciler Derneği’ne teşekkürlerimiz sunuyoruz. 


Kimler Başvurabilir?

Başvurular için COVID-19 tedbirleri kapsamında geçici süre ile kapatılan yeme-içme mekanlarında çalışmış olma şartı aranmaktadır. COVID-19 krizi nedeniyle işini kaybetmiş sektör çalışanları başvuruda bulunabilir.  

Covid-19 tedbirleri kapsamında geçici süre ile hizmetine ara vermek durumunda kalan yeme-içme sektöründe çalışmaktayken; 
İşini kaybetmiş 
Ücretsiz izne çıkartılmış 
Bu süreçte ekonomik olarak güçlüğe düşmüş 
olan kişiler başvurabilir. 

Mevcut kaynakların en doğru kişilere ulaşması konusunda Coca-Cola Türkiye tarafından belirlenen kriterlere uygun olarak başvurular Ahbap tarafından alınacak ve bu kriterlere uygun değerlendirmeler Türk Kızılay tarafından yapılarak, yardımlar ihtiyaç sahiplerine Türk Kızılay tarafından ulaştırılacak.  

Bugünleri birbirimize kenetlenerek, gönül gönüle vererek en kısa sürede atlatmayı umuyor ve sağlıklı günler diliyoruz. 

Destek başvurularınızı buradan yapabilirsiniz.  

Son başvuru tarihi 30 Nisan 2020!