Castrol Türkiye Araç Servis ve Bakım Sektöründeki Çalışanların Yanında

12 Mayıs 2020
Castrol Türkiye Araç Servis ve Bakım Sektöründeki Çalışanların Yanında

Castrol Türkiye, sıkıntılı zamanlar geçiren araç servis ve bakım sektörü çalışanlarının yanında olmak için harekete geçti.

Castrol Türkiye, COVID-19 salgını nedeniyle işten çıkarılmak zorunda kalan, ücretsiz izne gönderilen, tedbir kapsamında geçici süre ile işlerine devam edemeyen ve zor zamanlardan geçen araç servis ve bakım noktası usta, kalfa ve çıraklarına destek olmak amacıyla 500.000 TL kaynak ayırdı.  Sektördeki 2.500 ailemize gönderilecek 200 TL’lik alışveriş kodu için Castrol Türkiye ile yaptığımız bu iş birliği kapsamında,  Ahbap olarak biz de başvuruları almaya başladık. 

COVID-19 salgınına karşı mücadele sürecinde, salgının olumsuz etkilediği ailelerimiz ve sektör çalışanları için başlattığımız dayanışma hareketi,  günden güne daha da yayılıp emsal teşkil etmeye devam ediyor. Bu ailelerimizin temel market ihtiyaçlarının karşılanabilmesi adına alışveriş kodlarının kendilerine ulaştırılması için başvuruları alıp değerlendirerek destek olmayı umuyoruz. Çünkü biliyoruz ki, hepimiz için fazlasıyla alışılmadık ve zor olan bu zamanları ancak dayanışma sayesinde, birbirimize kenetlenerek atlatabiliriz. 


Kimler Başvurabilir?

Başvurular için COVID-19 tedbirleri kapsamında geçici süre ile hizmet veremeyen araç servis ve bakım noktalarında  usta, kalfa veya çırak olarak çalışıyor/çalışmış olma şartı aranmaktadır. COVID-19 krizi nedeniyle işini kaybetmiş sektör çalışanları başvuruda bulunabilir.  

COVID-19 tedbirleri kapsamında geçici süre ile hizmetine ara vermek durumunda kalan araç servis ve bakım sektöründe çalışmaktayken; 
İşini kaybetmiş 
Ücretsiz izne çıkartılmış 
Bu süreçte ekonomik olarak güçlüğe düşmüş 
olan kişiler başvurabilir.  


Mevcut kaynakların en doğru kişilere ulaşması konusunda Castrol Türkiye tarafından belirlenen kriterlere uygun olarak, başvurular Ahbap tarafından alınacak ve bu kriterlere uygun değerlendirmeler Ahbap ve Castrol Türkiye tarafından ortaklaşa yapılacak. Değerlendirme sonucunda alışveriş kodunu almaya hak kazanan kişiler belirlendikten sonra, alışveriş kodu bu kişilerin sisteme girmiş oldukları telefon numarasına SMS ile gönderilecek.


Destek başvurularınızı buradan yapabilirsiniz.  

 

Son başvuru tarihi: 31 Mayıs 2020