Anadolu Efes ile Dayanışma Birlikte Güzel

25 Mart 2020
Anadolu Efes ile Dayanışma Birlikte Güzel

Anadolu Efes 1 milyon TL’lik kaynak ile COVID-19 ‘dan etkilenen yeme içme ve eğlence sektörü çalışanlarının yanında olmak için "Dayanışma Birlikte Güzel” hareketini başlattı.

COVID-19 ‘dan olumsuz yönde etkilenen yeme içme ve eğlence sektörü çalışanlarının yanında olmak için Anadolu Efes 1 milyon TL kaynak ayırdı ve biz de “Dayanışma Birlikte Güzel” diyerek başvuruları almaya başladık. 

Yeme içme ve eğlence sektöründe binlerce işletme, COVID-19 tedbirleri kapsamında kepenk kapatmak zorunda kaldı. Yıllardır bu sektöre emek veren garson, komi, aşçı, barmen gibi binlerce çalışanın bu zorlu döneminde yanında olmak için Anadolu Efes ve Ahbap olarak harekete geçtik. 

Etkilenen sektör çalışanlarına temel gıda ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için 200 TL değerinde alışveriş kartları ulaştırarak bu zorlu dönemde destek olmayı umuyoruz. 

 

Kimler Başvurabilir?

Başvurular için COVID-19 tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge ile geçici süre ile kapatılan yeme içme ve eğlence mekanlarında çalışmış olma şartı aranmaktadır.  COVID-19 krizi nedeniyle işini kaybetmiş, ücretsiz izne çıkarılmış, maaşını eksik ya da hiç alamayan emekçi tüm sektör çalışanları başvuruda bulunabilir. Mevcut kaynakların en doğru kişilere ulaşması konusunda gerekli değerlendirmeler değerlendirmeler Anadolu Efes tarafından belirlenen kriterlere uygun olarak Ahbap tarafından yapılacaktır.

Bugünleri birbirimize kenetlenerek, en kısa sürede atlatmayı umuyor ve sağlıklı günler diliyoruz

Destek başvurularınızı buradan yapabilirsiniz. 

Son başvuru tarihi 30 Mart!