Eğitim Kurulu

Eğitim Çalışma Grubu

Ülkemizin ve tüm dünya çocuklarının yaşam hakkını koruyabilmek için bir aradayız. AHBAP olarak amacımız; önce çocuklar olmak üzere öğrenmek isteyen herkesi, insani koşullarda, güven içinde, huzurla, saygıyla, sevgiyle; onları olmak istedikleri yere, hak ettikleri güzel günlere hazırlayabilmektir.

Eğitim gören her yaştaki bireyin yardımlaşarak, okuyarak ve deneyimleyerek; hayata, kültüre, doğaya, sanata ve bilime dair öğrenimini pekiştirmektir. Öğrenmeye açık, düşünen ve üreten nesiller yetiştirmektir. Çünkü çocuk; gelecek demektir.

Bir insanı eğitmek, gelecek günlere yapılmış en kıymetli yatırımdır. Eğitim grubu, ulusal ve uluslararası boyutta gözlemlenen eğitim-öğretim sorunlarının çözülmesinde Ahbap’ın eğitim anlayışı doğrultusunda faydalı olabilecek fikirler üretir.

Gelecek nesillerin eğitimi ile ilgili öngörüler ortaya koyar. Ahbap’ın; okullar, bu okullardaki öğrenciler, öğretmenler ve idareciler ile arasındaki bağı kurar. Yasaların belirlediği sınırlar içerinde resmi eğitim kurumları ile ilişkiler kurar ve sürdürür. Kütüphaneler ile ilgili yapılacak çalışmaları düzenler. Kitap faaliyetlerini yürütür.